GARDU GARDU

Sekmadieniais 12:00

Didžioji TV8 televizijos 4-ojo gimtadienio ir viso rudens dovana žiūrovėms – naujas, įspūdingas, dramatiškas serialas „Sila. Kelias namo“. Turkijoje sukurta meilės, aistros ir sukrečiančių likimo vingių kupina istorija su įspūdingos išvaizdos pagrindiniais aktoriais Cansu‘a Dere ir Mehmetu Akifu Alakurtu TV8 eteryje – jau nuo spalio 19 dienos darbo dienomis 18.00 val.

„Sila. Kelias namo“ tituluojamas sėkmingiausiu visų laikų turkišku serialu. Žiūrimiausia turkiška melodrama, perkopusi visus populiarumo rekordus, buvo rodyta Graikijoje, Kroatijoje, Serbijoje, Juodkalnijoje, Bosnijoje ir Hercogovinoje, Slovakijoje, Slovėnijoje, Makedonijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir net tolimojoje Čilėje.

Lietuvoje jau netrukus pradedamos rodyti premjeros anonsai – išskirtiniai. Juose skamba šalies žiūrovams puikiai pažįstamos TV3 laidos „TV Pagalba“ gelbėtojos Gerdos Stiklickienės daina „Aš jau toli“.

„Buvau maloniai nustebinta, kad naujojo serialo anonsui pasirinktas mano dainos garso takelis. Susipažinusi su „Silos. Kelias namo“ siužetu supratau, kad mano dainos žodžiai puikiai atspindi pagrindinės herojės – tradicijų įkalintos merginos gyvenimą. Gyvenimą, iš kurio norisi kuo greičiu ištrūkti. Tačiau, kai apnikusios dvejonės ir baimė, pabėgti ne taip jau paprasta. Ypač, kai širdyje gyvena meilės jausmas“, – pasakoja Gerda.

Pagrindinė melodramos herojė – Sila, jauna mergina, kurią iškart po gimimo atskyrė nuo šeimos ir išvežė į Stambulą. Didžiuliame margaspalviame mieste Sila buvo įvaikinta turtingos ir įtakingos šeimos, o jai buvo pasakyta, kad visa jos šeima – mirusi. Rytietiškos kilmės mergaitė užauga modernioje vakarietiškoje aplinkoje. Vieną dieną jos tobulas pasaulis apsiverčia aukštyn kojomis, kai ji sutinka savo tikrąją šeimą ir susiduria su griežtomis jos tradicijomis.

Melu ir apgavystės pinklėmis išviliota į gimtąjį miestą, Sila priverčiama ištekėti už nepažįstamojo tam, kad išgelbėtų savo vyresniojo brolio gyvybę. Taip jauna gražuolė įkalinama pasaulyje, kuriame viešpatauja ne įstatymai, o tradicijos. Kiekvieną dieną Sila ieškos būdų ištrūkti. Tačiau tuo pačiu jai taps vis sunkiau pabėgti nuo augančios meilės naujajam vyrui...

„Turkijoje esu buvusi keletą kartų. Tikrai nuostabi šalis, yra ką pamatyti ir pasigrožėti, tačiau vietiniai papročiai manęs nežavi“, – neslepia G. Stiklickienė.

Serialo siužetas Gerdai atrodo artimas daugeliui gyvenimiškų istorijų. „Dirbdama „TV Pagalboje“ kone kasdien susiduriu su tokiomis dramomis, kad sunku patikėti, jog tai vyksta realybėje. Daugybė moterų gyvena baimės ir meilės spąstuose“, – pasakoja Gerda.

Gerda įžvelgia panašumų tarp serialo herojės Silos ir mūsų šalies moterų likimų. „Daugelis lieka tyliai gyventi ten, kur negali būti savimi, vardan meilės savo vyrui. Tačiau kartais užtenka moteriai patarti, paskatinti žengti žingsnį naujo gyvenimo link. Be galo džiaugiuosi, kai pavyksta atverti akis. Mano praktikoje – ne viena tokia istorija. Dar ir dabar paskambinu kai kurioms moterims, pasiteirauju kaip sekasi. Juk tokių dalykų taip lengvai nepamirši“, – tikina G. Stiklickienė.

TV8 premjera „Sila. Kelias namo“ nufilmuota magiškame Mardino mieste, tiesiog pulsuojančiame senąja turkiška dvasia. Įkvepianti aplinka, užburiantys aktoriai, nepaprasta meilės istorija nepaliks abejingų. 

„Sila. Kelias namo“ – nuo spalio 19 dienos pirmadieniais-penktadieniais 18.00 val. tik per TV8!