GARDU GARDU

Sekmadieniais 12:00

Dar daugiau istorijų su pliuso ženklu

Rugsėjo 2 d., penktadienį, sugrįžta atsinaujinusi ir dar ryškesniu istorijos ir kultūros ženklu pažymėta laida „Kultūra+“. Septintus metus gyvuojantis televizijos projektas šiemet TV8 žiūrovams pristatys dar dvi dešimtis naujų laidų apie Klaipėdos ir Mažosios Lietuvos istoriją ir kultūrą. 

„Laidų temoms pasirinktas Mažosios Lietuvos regionas – išskirtinis tiek savo istorija, tiek kultūra. Regis septintus metus įgyvendinant šį projektą ir jau sukūrus 150 laidų vien apie Klaipėdą ir Mažąją Lietuvą jau turėjome išsisemti, tačiau – kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių“ – kalbėjo laidos autorė ir redaktorė Kristina Skrebytė.

Kūrybinė laidos grupė dirba kaip gerai veikiantis šveicariškas laikrodis, mat komandos branduolys kartu dirba jau nuo pat laidos atsiradimo. Laidos autorė K. Skrebytė šį projektą nuo pat pradžių įgyvendina su montažo režisieriumi Henriku Paukščiu, penktus metus kartu dirba ir operatorius Dovydas Kasparavičius. 

Aplinkybės susiklostė taip, kad nuo pat pirmos laidos, kuri buvo parodyta dar 2010 metais, laidos vedėja tapo pati projekto autorė. Ji teigia, jog ir šiandien dar pasitaiko kurioziškų situacijų vedant laidas, tačiau po šešerių metų patirties tas darbas nebėra toks gąsdinantis.

„Pirmus savo kartus televizijoje dar ir dabar bijau prisiminti, o juo labiau pamatyti ar išgirsti. Neturėjau nė menkiausio supratimo, kaip reikia vesti laidą – kaip kalbėti, kaip stovėti ir kur rankas laikyti, nekalbant jau apie tai, kaip reikia kurti pačią laidą. Nesupratau, apie kokį „medžiagos kodavimą“ eina kalba, kas tie „stand up‘ai“. Pradžia buvo sunki, bet labai įdomi, dinamiška, labai daug ko išmokau“ – prisiminimais dalijosi K.Skrebytė.

Šiemet laidose – dvi visai naujos ir labai kontrastingos rubrikos.  Vienoje iš jų – pasakojimai apie negandas, sukrėtusias Klaipėdos kraštą. Tai žvilgsnis į svarbiausius ir labiausiai Mažąją Lietuvą sukrėtusius įvykius nuo seniausių iki šių laikų. Žinomi istorikai, archeologai supažindins su kraštą krėtusiais karais, epidemijomis, papasakos apie gaisrų, gamtos stichijų žalą Klaipėdai ir jos apylinkėms.

Gerokai linksmesnėje antroje rubrikoje bus pasakojama apie tai, kaip švęsdavo ir linksmindavosi šio krašto gyventojai. Žiūrovais sužinos, kaip šio krašto žmonės minėjo kalendorines šventes, kokiais ritualais pradėdavo ir baigdavo įvairius darbus, kokios būdavo svarbiausios šeimos šventės.

Laidos rubrika „Ar žinai?“ –trumpiausia, tačiau labai informatyvi laidos dalis, verčianti suklusti, mat čia pristatomas įdomus, kartais stebinantis ar intriguojantis faktas iš Klaipėdos miesto ar Mažosios Lietuvos istorijos.

Nuo rugsėjo 2 d. laida „Kultūra+“ jau ketvirtus metus iš eilės transliuojama TV8 kanalu. Šiemet laida rodoma penktadieniais 8.45 val. ryte.