Lietuvos vaikų dievinama Kakė Makė žengia į TV8 televizijos ekranus

Ar dar yra tokių, kurie nėra nieko girdėję apie mažosios išdykėlės Kakės Makės nuotykius? Jeigu ir yra, tai greitai nebeliks, nes Kakė Makė žengia į televizijos ekranus. Fenomenalaus pasisekimo sulaukęs Linos Žutautės sukurtas personažas žinomas tiek mažiems, tiek dideliems. Iki šiol tik knygose sutikta mergaitė į savo nuotykių pasaulį kviečia TV8 televizijos mažuosius žiūrovus, kur kartu su savo nepamainomuoju draugu Netvarkos Nykštuku, Kakė Makė bandys atsakyti į visus mažųjų žmogeliukų didžiuosius klausimus. 

Kodėl reikia būti tvarkingam? Iš kur ryte pakyla saulė? Kuo užsiimti lyjant lietui? Ar tikrai negalima valgyti dantų pastos? Kakė Makė atspindi visus mažuosius kodėlčiukus ir stengiasi surasti paprastus ir žaismingus atsakymus į bet kokį gyvenimo klausimą. O kur dar netikėti kulinariniai eksperimentai, vaizdo tiltai su įvairiausiais pašnekovais, ar praktiški Pono Virdulio Burbulio patarimai.

„Džiaugiuosi Kakės Makės sekmės reiškiniu ir galimybe šią vaikų super heroję ekranizuoti televizijos laidelėje. Daug diskutuojame su scenariste Egle Vertelyte ir režisieriumi Vygintu Prebergu, kas yra svarbiausia, kokias temas reikėtų rodyti. Stengiamės į laidą žvelgti vaiko akimis“, – pasakojo laidos prodiuseris Gediminas Rudys. 

Laidos kūrėjų tikslas – kaip galima unikaliau  perkelti personažų populiarumo paslaptį į televizijos ekraną. „Su kurybine komanda turėjome nepaprastai įdomų procesą ieškant aktorių Kakės Makės (akt. Marija Chlebopaševaitė), bei Netvarkos Nykštuko (akt. Justinas Narvidas) personažams. Todėl tikiuosi mažieji kritikai teikgiamai įvertins atliktą darbą ir laidelė atras kelią į vaikų širdis, – kalbėjo laidos „Ką pasakėkė Kakė Makė?“ prodiuseris.

Vaikiškų knygų dailininkę ir rašytoją L. Žutautę parašyti knygą apie nenuoramą mergaitę, nemėgusią tvarkyti savo žaislų, įkvėpė sūnus Karolis. Būdamas trejų metų jis paprašė mamos papasakoti istoriją apie mergaitę vardu Kakė Makė. Taip viskas ir prasidėjo.

„Kakę Makę vaikai pamėgo nuo pat pirmosios knygelės. Autorei ir dailininkei Linai Žutautei puikiai pavyko atspindėti vaiko pasaulį ir sukurti herojų, su kuriuo vaikai lengvai susitapatina. Tėvams, auklėtojams Kakės Makės personažas  padeda ugdyti vaikų fantaziją, kūrybiškumą, mokyti  tvarkytis,  nugalėti baimes“, – pasakojo prekės ženklą „Kakė Makė“ valdandžios leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė. 

Jau nuo šiandien, rugsėjo 1 dienos, kiekvieną ketvirtadienį 20.00 val. Kakė Makė sveikinsis su mažaisiais draugais iš televizijos ekranų!

Dar daugiau istorijų su pliuso ženklu

Dar daugiau istorijų su pliuso ženklu

Rugsėjo 2 d., penktadienį, sugrįžta atsinaujinusi ir dar ryškesniu istorijos ir kultūros ženklu pažymėta laida „Kultūra+“. Septintus metus gyvuojantis televizijos projektas šiemet TV8 žiūrovams pristatys dar dvi dešimtis naujų laidų apie Klaipėdos ir Mažosios Lietuvos istoriją ir kultūrą. 

„Laidų temoms pasirinktas Mažosios Lietuvos regionas – išskirtinis tiek savo istorija, tiek kultūra. Regis septintus metus įgyvendinant šį projektą ir jau sukūrus 150 laidų vien apie Klaipėdą ir Mažąją Lietuvą jau turėjome išsisemti, tačiau – kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių“ – kalbėjo laidos autorė ir redaktorė Kristina Skrebytė.

Kūrybinė laidos grupė dirba kaip gerai veikiantis šveicariškas laikrodis, mat komandos branduolys kartu dirba jau nuo pat laidos atsiradimo. Laidos autorė K. Skrebytė šį projektą nuo pat pradžių įgyvendina su montažo režisieriumi Henriku Paukščiu, penktus metus kartu dirba ir operatorius Dovydas Kasparavičius. 

Aplinkybės susiklostė taip, kad nuo pat pirmos laidos, kuri buvo parodyta dar 2010 metais, laidos vedėja tapo pati projekto autorė. Ji teigia, jog ir šiandien dar pasitaiko kurioziškų situacijų vedant laidas, tačiau po šešerių metų patirties tas darbas nebėra toks gąsdinantis.

„Pirmus savo kartus televizijoje dar ir dabar bijau prisiminti, o juo labiau pamatyti ar išgirsti. Neturėjau nė menkiausio supratimo, kaip reikia vesti laidą – kaip kalbėti, kaip stovėti ir kur rankas laikyti, nekalbant jau apie tai, kaip reikia kurti pačią laidą. Nesupratau, apie kokį „medžiagos kodavimą“ eina kalba, kas tie „stand up‘ai“. Pradžia buvo sunki, bet labai įdomi, dinamiška, labai daug ko išmokau“ – prisiminimais dalijosi K.Skrebytė.

Šiemet laidose – dvi visai naujos ir labai kontrastingos rubrikos.  Vienoje iš jų – pasakojimai apie negandas, sukrėtusias Klaipėdos kraštą. Tai žvilgsnis į svarbiausius ir labiausiai Mažąją Lietuvą sukrėtusius įvykius nuo seniausių iki šių laikų. Žinomi istorikai, archeologai supažindins su kraštą krėtusiais karais, epidemijomis, papasakos apie gaisrų, gamtos stichijų žalą Klaipėdai ir jos apylinkėms.

Gerokai linksmesnėje antroje rubrikoje bus pasakojama apie tai, kaip švęsdavo ir linksmindavosi šio krašto gyventojai. Žiūrovais sužinos, kaip šio krašto žmonės minėjo kalendorines šventes, kokiais ritualais pradėdavo ir baigdavo įvairius darbus, kokios būdavo svarbiausios šeimos šventės.

Laidos rubrika „Ar žinai?“ –trumpiausia, tačiau labai informatyvi laidos dalis, verčianti suklusti, mat čia pristatomas įdomus, kartais stebinantis ar intriguojantis faktas iš Klaipėdos miesto ar Mažosios Lietuvos istorijos.

Nuo rugsėjo 2 d. laida „Kultūra+“ jau ketvirtus metus iš eilės transliuojama TV8 kanalu. Šiemet laida rodoma penktadieniais 8.45 val. ryte.

Melodramų gerbėjams – dvi įspūdingos premjeros

Jau šiandien 18.00 val. moterų televizijos TV8 eteryje – naujas serialas „Tai – mano gyvenimas“ (O Hayat Benim). Ši turkų melodrama atskleis pasisavinto likimo pinkles.

Tai pasakojimas apie dėl senelio sprendimo skurde užaugusią merginą Baharę, kurios vieta – jos tėvo, garbingo verslininko namuose. Tačiau net ir suaugusi, nesąžiningų žmonių veikiama, ji nesužinos tiesos apie tikrąją kilmę. Merginos likimą pasisavins netikra jos sesuo: kol Baharė sunkiai dirbs kepyklėlėje, jos tikrąjį turtingą gyvenimą gyvens visai ne ji. Ar teisingumas kada nors bus atstatytas? Tai paaiškės darbo dienomis 18.00 val.

Kitą eterio premjerą su Lotynų Amerikos melodramų superžvaigždėmis Marlene Favela, Fernandu Colunga ir Jorge Salinas vakar galėjo įvertinti TV3 žiūrovės. Ši vyriškos konkurencijos ir keistai susiklosčiusių likimų istorija „Aistra ir valdžia“ (Pasion y Poder) vos pasirodžiusi Meksikoje sulaukė didžiulio susidomėjimo.

„Aistra ir valdžia“ – dviejų senų priešų, dviejų šeimų neapykantos istorija, primenanti Montekių ir Kapulečių susirėmimą. Žiūrovus savo grožiu ir talentu žavi legendinio serialo „Laukinukė“ žvaigždė M. Favela, moterų širdis tirpdo F. Colunga, pažįstamas iš serialų „Esmeralda“, „Marija la del Bario“, „Apkabink mane“, „Apgavystės“, o jo konkurentą vaidina ne mažiau garsus J. Salinas, nusifilmavęs serialuose „Nuostabi meilė“, „Degantis kraujas“, „Tu – mano likimas“ ir „Mariana“.

Pagrindiniai herojai Eladijus Gomezas Luna ir Arturas Montenegro – verslininkai nuo jaunystės jaučiantys abipusę neapykantą vienas kitam. Nesantaikos priežastis – ne dideli pinigai, o meilė moteriai. Ši sena nesantaika persikels ir į jų vaikų gyvenimus. Ar lemta dešimtmečiais besitęsiantiems konfliktams baigtis ir kas gali laimėti šią aršią ilgametę kovą?

Šiuolaikiškas serialas apie neužgesinamą pyktį, konkurenciją, įtaką, aistrą ir meilę žada daug intriguojančių akimirkų darbo dienomis 15.30 val. per TV3.