Žinomų moterų poilsis: atskleistas naujas Gerdos Žemaitės talentas

Netrukus eteryje pasirodys naujas moterų televizijos TV8 klipas, kuriame nusifilmavo septynios žavios damos. Klipo režisierius Mindaugas Rainys siekė parodyti, ką moterys veikia, norėdamos pasiilsėti bei skirti laiko sau. Žinoma, vyrui režisuoti moterų televizijos klipą apie moteris – užduotis ne iš lengvųjų, todėl prieš filmavimą Mindaugas patarimo kreipėsi į žinomas moteris, kurias ir nusprendė įamžinti klipe. 

„TV pagalbos” gelbėtoja Gerda Žemaitė atsipalaiduoja piešdama ir klipo filmavimo metu ji nusprendė nutapyti keksiuką su vyšnaite, nes, kaip pati sakė, „tai labai skanus desertas“, kurių, beje, filmavimo metu tikrai netrūko. „Tiesiog įsijungiu vakaro filmą ir... spalvinu, tapau, kopijuoju kitus piešinius. Tai nuostabi meditacija ir laikas sau,“ – pasakojo televizijos žvaigždė, kurios talentas sužavėjo visus, dalyvavusius filmavime.   

Floristė ir laidos „Pasaulis pagal moteris“ vedėja Kristina Rimienė atsipalaiduoja kurdama puokštes, todėl nenuostabu, kad visos gėlių kompozicijos klipe, kurį žiūrovai netrukus išvys eteryje – jos kūryba. Filmavimo metu susibičiuliavusi su laidos „Virtuvės istorijos“ vedėja Ilona Juciūtė-Čibirkiene bei „Svajonių sodai” vedėja  Aušra Tubiene, moteris dalinosi floristikos paslaptis ir linksmai plepėjo apie namus, vaikus bei naujausius serialus. Moteriška draugija ir pokalbiai prie puodelio kavos ar arbatos, kaip teigė televizijos laidų vedėjos, nuostabus poilsis po įtemptos darbo dienos.  

Pokalbiais apie maisto gamybą visus sudomino televizijos laidų vedėjos  Renata Šakalytė ir Vaida Skaisgirė, kuri, beje, į filmavimą atvyko su charizmatišku ir visų damų širdis pavergusiu sūnumi Atu.  Berniukas asistavo visoms moterims ir negailėjo komplimentų puošnioms suknelėms, kurias iš „Rent Boutique – Mados Prekių Nuoma“ išsirinko pačios klipo žvaigždės. 

„Geriausi mūsų metai. 100-mečio šou“ vedėja Gabrielė Martirosianaitė prasitarė, kad vėl norėtų šokti, nes jai tai – pats geriausias poilsis. Moterų televizijos TV8 klipe žiūrovai išvyks kaip Gabrielė šoka kartu su profesionaliu šokėju Vytautu Mackoniu, pianinu akomponuojant dainininkui Martynui Kavaliauskui.  

“Šis filmavimas buvo kitoks, nes jį režisavau su septynių moterų pagalba. Labai įdomi patirtis – su tokia šaunia komanda dirbti be galo įdomu. Galima sakyti, kad tai net nebuvo filmavimas, tiesiog žinomos televizijos laidų vedėjos  susirinko pasiilsėti po darbų, o aš įamžinau, kaip joms dainavo Martynas Kavaliauskas bei gėles dovanojo ir asistavo džentelmenai – Vytautas Mackonis, Dainius Dimša bei Giedrius Venslova,“ - šypsojosi filmavimą prisiminęs klipo režisierius Mindaugas Rainys. 

Lietuvos vaikų dievinama Kakė Makė žengia į TV8 televizijos ekranus

Ar dar yra tokių, kurie nėra nieko girdėję apie mažosios išdykėlės Kakės Makės nuotykius? Jeigu ir yra, tai greitai nebeliks, nes Kakė Makė žengia į televizijos ekranus. Fenomenalaus pasisekimo sulaukęs Linos Žutautės sukurtas personažas žinomas tiek mažiems, tiek dideliems. Iki šiol tik knygose sutikta mergaitė į savo nuotykių pasaulį kviečia TV8 televizijos mažuosius žiūrovus, kur kartu su savo nepamainomuoju draugu Netvarkos Nykštuku, Kakė Makė bandys atsakyti į visus mažųjų žmogeliukų didžiuosius klausimus. 

Kodėl reikia būti tvarkingam? Iš kur ryte pakyla saulė? Kuo užsiimti lyjant lietui? Ar tikrai negalima valgyti dantų pastos? Kakė Makė atspindi visus mažuosius kodėlčiukus ir stengiasi surasti paprastus ir žaismingus atsakymus į bet kokį gyvenimo klausimą. O kur dar netikėti kulinariniai eksperimentai, vaizdo tiltai su įvairiausiais pašnekovais, ar praktiški Pono Virdulio Burbulio patarimai.

„Džiaugiuosi Kakės Makės sekmės reiškiniu ir galimybe šią vaikų super heroję ekranizuoti televizijos laidelėje. Daug diskutuojame su scenariste Egle Vertelyte ir režisieriumi Vygintu Prebergu, kas yra svarbiausia, kokias temas reikėtų rodyti. Stengiamės į laidą žvelgti vaiko akimis“, – pasakojo laidos prodiuseris Gediminas Rudys. 

Laidos kūrėjų tikslas – kaip galima unikaliau  perkelti personažų populiarumo paslaptį į televizijos ekraną. „Su kurybine komanda turėjome nepaprastai įdomų procesą ieškant aktorių Kakės Makės (akt. Marija Chlebopaševaitė), bei Netvarkos Nykštuko (akt. Justinas Narvidas) personažams. Todėl tikiuosi mažieji kritikai teikgiamai įvertins atliktą darbą ir laidelė atras kelią į vaikų širdis, – kalbėjo laidos „Ką pasakėkė Kakė Makė?“ prodiuseris.

Vaikiškų knygų dailininkę ir rašytoją L. Žutautę parašyti knygą apie nenuoramą mergaitę, nemėgusią tvarkyti savo žaislų, įkvėpė sūnus Karolis. Būdamas trejų metų jis paprašė mamos papasakoti istoriją apie mergaitę vardu Kakė Makė. Taip viskas ir prasidėjo.

„Kakę Makę vaikai pamėgo nuo pat pirmosios knygelės. Autorei ir dailininkei Linai Žutautei puikiai pavyko atspindėti vaiko pasaulį ir sukurti herojų, su kuriuo vaikai lengvai susitapatina. Tėvams, auklėtojams Kakės Makės personažas  padeda ugdyti vaikų fantaziją, kūrybiškumą, mokyti  tvarkytis,  nugalėti baimes“, – pasakojo prekės ženklą „Kakė Makė“ valdandžios leidyklos „Alma littera“ vadovė Danguolė Viliūnienė. 

Jau nuo šiandien, rugsėjo 1 dienos, kiekvieną ketvirtadienį 20.00 val. Kakė Makė sveikinsis su mažaisiais draugais iš televizijos ekranų!

Dar daugiau istorijų su pliuso ženklu

Dar daugiau istorijų su pliuso ženklu

Rugsėjo 2 d., penktadienį, sugrįžta atsinaujinusi ir dar ryškesniu istorijos ir kultūros ženklu pažymėta laida „Kultūra+“. Septintus metus gyvuojantis televizijos projektas šiemet TV8 žiūrovams pristatys dar dvi dešimtis naujų laidų apie Klaipėdos ir Mažosios Lietuvos istoriją ir kultūrą. 

„Laidų temoms pasirinktas Mažosios Lietuvos regionas – išskirtinis tiek savo istorija, tiek kultūra. Regis septintus metus įgyvendinant šį projektą ir jau sukūrus 150 laidų vien apie Klaipėdą ir Mažąją Lietuvą jau turėjome išsisemti, tačiau – kuo giliau į mišką, tuo daugiau medžių“ – kalbėjo laidos autorė ir redaktorė Kristina Skrebytė.

Kūrybinė laidos grupė dirba kaip gerai veikiantis šveicariškas laikrodis, mat komandos branduolys kartu dirba jau nuo pat laidos atsiradimo. Laidos autorė K. Skrebytė šį projektą nuo pat pradžių įgyvendina su montažo režisieriumi Henriku Paukščiu, penktus metus kartu dirba ir operatorius Dovydas Kasparavičius. 

Aplinkybės susiklostė taip, kad nuo pat pirmos laidos, kuri buvo parodyta dar 2010 metais, laidos vedėja tapo pati projekto autorė. Ji teigia, jog ir šiandien dar pasitaiko kurioziškų situacijų vedant laidas, tačiau po šešerių metų patirties tas darbas nebėra toks gąsdinantis.

„Pirmus savo kartus televizijoje dar ir dabar bijau prisiminti, o juo labiau pamatyti ar išgirsti. Neturėjau nė menkiausio supratimo, kaip reikia vesti laidą – kaip kalbėti, kaip stovėti ir kur rankas laikyti, nekalbant jau apie tai, kaip reikia kurti pačią laidą. Nesupratau, apie kokį „medžiagos kodavimą“ eina kalba, kas tie „stand up‘ai“. Pradžia buvo sunki, bet labai įdomi, dinamiška, labai daug ko išmokau“ – prisiminimais dalijosi K.Skrebytė.

Šiemet laidose – dvi visai naujos ir labai kontrastingos rubrikos.  Vienoje iš jų – pasakojimai apie negandas, sukrėtusias Klaipėdos kraštą. Tai žvilgsnis į svarbiausius ir labiausiai Mažąją Lietuvą sukrėtusius įvykius nuo seniausių iki šių laikų. Žinomi istorikai, archeologai supažindins su kraštą krėtusiais karais, epidemijomis, papasakos apie gaisrų, gamtos stichijų žalą Klaipėdai ir jos apylinkėms.

Gerokai linksmesnėje antroje rubrikoje bus pasakojama apie tai, kaip švęsdavo ir linksmindavosi šio krašto gyventojai. Žiūrovais sužinos, kaip šio krašto žmonės minėjo kalendorines šventes, kokiais ritualais pradėdavo ir baigdavo įvairius darbus, kokios būdavo svarbiausios šeimos šventės.

Laidos rubrika „Ar žinai?“ –trumpiausia, tačiau labai informatyvi laidos dalis, verčianti suklusti, mat čia pristatomas įdomus, kartais stebinantis ar intriguojantis faktas iš Klaipėdos miesto ar Mažosios Lietuvos istorijos.

Nuo rugsėjo 2 d. laida „Kultūra+“ jau ketvirtus metus iš eilės transliuojama TV8 kanalu. Šiemet laida rodoma penktadieniais 8.45 val. ryte.